/video/uzman-videolari/romatoid-artrit-hastalarinin-faydalanabilecegi-bir-web-sitesi-var-midir-prof-dr-cemal-bes Hayat Benim Elimde
VİDEO

Uzman Videoları

Romatoid Artrit hastalarının faydalanabileceği bir web sitesi var mıdır? | Prof. Dr. Cemal Bes

Romatoid Artrit, başta eller olmak üzere insanların günlük yaşamlarında çok sık kullandığı eklemleri etkileyen ve yaşam kalitesini düşürebilen bir hastalıktır.

Hastalığın en fazla etkilediği eklemler, el bilekleri ve el parmak eklemleridir. Zamanında tanı konması ve erken tedavi verilmesi halinde hastalık ile ilişkili fonksiyon kayıpları minimum düzeyde olacaktır.

Romatoid Artriti olan hastaların, hastalıkları hakkında ayrıntılı bilgi alabilecekleri, güncel tedavi seçeneklerini öğrenebilecekleri, hastalıkları için yapılması uygun olan egzersizleri ve beslenme önerileri gibi konuları takip edebilecekleri bir platformun olması son derece önemlidir.

Romatoid Artritli hasta ve hasta yakınlarına güvenilir medikal bilgiler sunarak hastalıkla mücadelelerinde etkin rol almalarını sağlayan Hayat Benim Elimde web sitesi, bu ihtiyaca karşılık vermek amacıyla alanında uzman hekimlerin bilgilendirmeleri, fizyoterapistlerden uygun egzersiz içerikleri ve diyetisyenlerden hastalığın yönetiminde olumlu katkı sağlayacak beslenme önerilerini içermektedir.

Romatoid Artrit alanında güncel gelişmeleri takip ederek düzenli olarak yeni içerikler sunan web sitesi, aynı zamanda hastaların akıllarına takılan, hastalıkla veya kendileri ile ilgili sorularına cevap bulabilecekleri bir platformdur.

Romatoid Artritte yaşam rehberi olarak konumlandırılan Hayat Benim Elimde platformu, sadece hastalar için değil, aynı zamanda hasta yakınlarının da hastalık ile ilgili bilgi sahibi olmalarına ve bu sayede hastalar ile empati kurmalarına da olanak sağlamaktadır.